Apple iPhone 12 – recenzja popularnego smartfona

Apple iPhone 12 - recenzja popularnego smartfona

Współczesny rynek jest dosłownie zalewany smartfonami różnych marek. Przyszło mi już testować całe mnóstwo z nich, a już jakiś czas temu w moje ręce trafił smartfon Apple iPhone 12 64GB (czarny) https://vobis.pl/mobile/smartfony/smartfon-apple-iphone-12-64gb-czarny. Po intensywnym przetestowaniu go w akcji i w codziennym użytkowaniu (zdecydowałem się na porzucenie badań “laboratoryjnych” właśnie na rzecz tych bardziej rzeczywistych) jestem w stanie powiedzieć nieco więcej zarówno na temat jego estetyki, jak i funkcjonalności, w jakie został wyposażony. Wszystko na ten temat zaprezentuję w recenzji, do której przeczytania zapraszam.

Apple iPhone 12 - recenzja popularnego smartfonaSmartfon Apple iPhone 12 64GB (czarny) – pierwsze wrażenia

Smartfon Apple iPhone 12 64GB (czarny) trafił w moje ręce kilka miesięcy temu i nie sposób mi było ukryć emocje towarzyszące jego rozpakowywaniu. Może to zabrzmi sztampowo, ale logo nadgryzionego jabłka na pudełku samo w sobie ekscytuje. Nie zawiodłem się. Pięknie zapakowany telefon wyglądał stylowo i, po prostu, świetnie. Choć moim wyborem była czarna jego wersja z pamięcią wbudowaną o wielkości 64 GB (to taką uznałem za odpowiednią właśnie dla mnie), sam w sobie występuje w wielu różnych kolorach – między innymi czerwonym, niebieskim, zielonym i białym – oraz w opcjach z większą ilością pamięci.

Telefon sprawia wrażenie solidnego – i taki rzeczywiście jest. Dobrze leży w dłoni i, wbrew moim obawom, nie jest zbyt duży. Dobrze mieści się również w kieszeni. Pierwsze przeczesanie menu i uruchomienie moich ulubionych aplikacji pokazało mi, że jest demonem szybkości. Nie napalałem się jednak na to, że takie coś się utrzyma. W końcu który telefon nie jest na początku diabelnie szybki? No, który?

Olbrzymim atutem tego telefonu już na start okazał się jego ekran. Ten nie tylko wydaje się, ale i jest przepiękny. W świetny sposób prezentuje wszystko to, co wyświetla się w jego obrębie. Wykorzystuje technologię OLED i bardzo zauważalne jest to, że gwarantuje tym samym lepszej jakości obraz, głębszą czerń oraz wyrazistość kolorystyczną. Wszystko jest wyraźne również w pełnym słońcu, a mniejsze ramki sprawiły, że telefon ten prezentuje się nader atrakcyjnie. Jest modelem, który można zabrać wszędzie i którego w żadnych okolicznościach nie trzeba się wstydzić. To naprawdę sobie ceniłem.

Smartfon Apple iPhone 12 64GB (czarny) w akcji – jak sprawdza się w codziennym użytkowaniu?

Korzystając ze smartfona firmy Apple zapomniałem o wszystkich niedociągnięciach, z którymi od zawsze miałem do czynienia w przypadku urządzeń innych marek. Zostawia je w tyle między innymi pod kątem tego, jak radzi sobie z uruchamianiem kilku aplikacji jednocześnie, ale też z… upadkami i uszkodzeniami mechanicznymi. Niestety, nie należę do osób uważnych przy korzystaniu z tego typu urządzeń. Przyznam, że i ten smartfon upadł mi co najmniej kilka razy – i nic się z nim nie stało. Dla mnie to ogromna zaleta. Niestety, i tutaj widzę pewną wadę, która nie jest związana z moimi upuszczeniami tego telefonu. Chodzi o tendencję do zbierania zarysowań. Mikrorysy pojawiają się już po kilkunastu wsunięciach go do kieszeni, co niestety słabo wróży na przyszłość. Sprawę jednak załatwia zawsze wymiana tylnego panelu. Sam zastosowałem dodatkowy pokrowiec, dzięki któremu całkowicie pozbyłem się problemów z jego podatnością właśnie na zarysowania.

Ciężko byłoby zamknąć wszystkie odczucia związane z tym telefonem w jednym zdaniu. Dlatego też pozwolę wypisać je, by dać jak najłatwiejszy wgląd właśnie w nie:

  • Smartfon ten pozwala na robienie bardzo dobrych zdjęć – jest co prawda dość ograniczony pod względem sprzętowym (brak teleobiektywu oraz pozostawiająca wiele do życzenia matryca), jednak pozwala na wyciśnięcie pełni ze swojej specyfikacji. Zdjęcia są wyraźne i piękne, a przede wszystkim doskonale oddające rzeczywistość (brak ogromnych różnic w kolorach przy konfrontacji zdjęcia ze stanem rzeczywistym).
  • Robi świetne filmy, które wyglądają wybornie, również w trybie 4K. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że w tej półce cenowej nie sposób jest znaleźć czegokolwiek lepszego.
  • Daje sporą ilość funkcjonalności użytkowych – świetnie wypada między innymi FaceID, z którego korzystanie jest bardzo wygodne, a dzięki któremu dostęp do telefonu ma się natychmiast. Dla zwolenników tradycyjnego podejścia udostępniany jest też oczywiście czytnik odcisku palca.
  • Jest szalenie wydajny – nawet po kilku miesiącach od jego pierwszego uruchomienia, po jego bardzo intensywnej eksploatacji, działa dokładnie tak, jak pierwszego dnia.

Podsumowanie

Smartfona Apple iPhone 12 64GB (czarny) nikomu nie trzeba przedstawiać. Również i ja miałem świadomość na temat tego, co potrafi jeszcze zanim tak właściwie po niego sięgnąłem. O ile wcześniej co do niektórych jego funkcjonalności nie byłem przekonany, wielomiesięczny kontakt z nim sprawił, że w pełni przekonały mnie one do siebie. W smartfonie tym zakochałem się i będę z niego korzystał na długo po napisaniu tego tekstu. Mogę śmiało powiedzieć, że jest opcją świetną i po prostu godną zainteresowania. Mimo, że kosztuje nieco więcej niż produkty innych marek, rekompensuje to jakością wykonania i solidnością w każdym możliwym jego aspekcie.