Co zrobić żeby łóżko nie skrzypiało?

Co zrobić żeby łóżko nie skrzypiało?

Pytanie o to, jak naprawić skrzypiące łóżko sprowadza się do jednej rzeczy: sprężyn łóżkowych. To nie jest jedyny powód, ale najważniejszy. Zbadaliśmy zarówno tymczasowe, jak i stałe opcje, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć ulgę dla skrzypiącego materaca, który nie daje Ci spać w nocy. Dobra wiadomość jest taka, że nie jesteś sam. Pojawia się on w tak wielu filmach, że stał się już niemal banałem: skrzypiący materac. Zazwyczaj ma on symbolizować stare, zniszczone łóżko. Tutaj jest coś, co nie jest zabawne: to skrzypiące sprężyny łóżka mogą być sygnałem jeszcze gorszych rzeczy, które mają nadejść. Jeśli leżysz bezsennie, zastanawiając się, jak naprawić skrzypiące łóżko, powinieneś mieć wszystkie potrzebne informacje na temat tego, dlaczego ważne jest, aby nie ignorować problemu.

Wszystko się kiedyś psuje

Istnieje kilka różnych powodów, dla których Twoje łóżko może skrzypieć. Starsza metalowa rama może być winowajcą, lub mogą to być luźne śruby lub wkręty. Oto najważniejszy powód, dla którego słyszysz te denerwujące dźwięki w nocy: sprężyny Twojego łóżka tracą swoją sprężystość. Jak wszystko inne, tradycyjny materac sprężynowy z czasem traci swoją świeżość. Sprężyny, które kiedyś zwijały się w oczekiwaniu na dobry nocny odpoczynek, są teraz starsze i szczerze mówiąc, zużyte. Podczas gdy może to być nieco irytujące, gdy próbujesz zasnąć tutaj jest większy problem: skrzypiący materac jest znakiem, że Twój kręgosłup nie otrzymuje wsparcia, którego potrzebuje dla dobrego snu. Podczas gdy często używamy skrzypienia materaca jako głównego znaku, kiedy powinniśmy kupić nowy materac (a wielu z nas nawet nie słucha tego ostrzeżenia), często jest już za późno. Skrzypiący materac to pierwszy znak, że Twoje sprężyny nie są już tak ściśnięte jak kiedyś, a to może oznaczać złe rzeczy dla Twojego zdrowia, zarówno w bliższej, jak i dalszej perspektywie. Jak najszybciej należy naprawić łóżko lub zakupić nowe. Inaczej może to odbić się jeszcze bardziej na naszym życiu. Zła jakość snu to złe samopoczucie. Jeśli śpisz na materacu z kiepskimi, skrzypiącymi sprężynami, to w zasadzie śpisz na złym materacu, który nie daje Ci oparcia. Nawet jeśli wydaje się on nieistotny, nawet niewielki zwis może utrudnić proces zdrowienia, który ma miejsce podczas snu.

Dobra jakość snu

Nasz cykl snu dzieli się na cztery różne kategorie, z których najgłębszy jest sen REM. Jest to czas, w którym Twoje ciało zdrowieje i naprawia się. Jeśli Twoje sprężyny tracą swoje napięcie, bardzo często oznacza to, że Twoje ciało nie jest w stanie osiągnąć tego najgłębszego etapu snu. Słabe sprężyny łóżka nie są oczywiście jedynym czynnikiem, ale często mogą przyczyniać się do zaburzeń snu i wyjaśniać, dlaczego czujesz się zmęczony, kiedy budzisz się rano – tak naprawdę nigdy nie osiągnąłeś tego najgłębszego, najbardziej odprężającego stanu snu. Kręgosłup składa się z szeregu zazębiających się kręgów i krążków międzykręgowych. Kiedy śpimy w złym łóżku z powodu niewłaściwie wyprofilowanych sprężyn, krążki te zostają uwięzione między kręgami, co prowadzi do bólu pleców. Jeśli śpisz w ten sposób przez kilka nocy, możesz nabawić się sztywnych pleców. Jeśli nadal będziesz spać na złym materacu, skutki te mogą się nasilić i stać się długotrwałe. Co więcej, Twój materac ma wpływ na każdą część Twojego życia, od tego jak chodzimy po to, jak dobrze radzimy sobie w pracy.

Alternatywa dla zwykłego materaca

Istnieje kilka rozwiązań na skrzypiące sprężyny, które mogą przynieść tymczasową ulgę. Jednym z nich jest umieszczenie deski pod łóżkiem, aby zwiększyć napięcie, a inne sugeruje odwracanie materaca raz na kilka miesięcy. Te środki są tak naprawdę jednorazowe – trzeba pomyśleć o profesjonalnej naprawie. Niestety, zepsute sprężyny są jak pasta do zębów – gdy raz się skończy, nie można jej włożyć z powrotem do tubki. Nie ma świetnego rozwiązania na naprawę sprężyn łóżkowych, kiedy już stracą swoje napięcie. Warto tym samym od razu pomyśleć o zakupie idealnego materaca. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to kupić materac, który nie zawiedzie Cię i nie będzie polegał na sprężynach, aby zapewnić wsparcie i komfort. są mile widzianą alternatywę dla skrzypiącego materaca sprężynowego. Wykorzystują one piankę, czyli elastyczny materiał, który dopasowuje się do punktów nacisku, aby wspierać plecy i eliminować problematyczne miejsca w łóżku (deski).

Podstawowy problem

Najczęstszą przyczyną skrzypiącego łóżka jest rama łóżka – jest to szczególnie powszechne w przypadku metalowych ram łóżek, których śruby poluzowały się i drewnianych ram, które nie są złożone razem prawidłowo. Aby dowiedzieć się, czy rama łóżka jest przyczyną twojego skrzypiącego łóżka, usuń materac (i sprężynę, jeśli dotyczy) i przyłóż nacisk do ramy łóżka na wszystkich poziomach – i poszukaj oczywistych oznak, takich jak połamane listwy, poluzowane śruby, pęknięte drewno lub inne problemy strukturalne. Drobne problemy jak luźne śruby łatwo naprawić dokręcając je lub wypełniając luki resztkami korka, ale połamane listwy lub inne poważne problemy strukturalne mogą wymagać zakupu nowej ramy łóżka.