Korzyści jakie płyną z wynajmu busów

Wynajem busów to popularna usługa dla osób nieposiadających własnego dużego samochodu, a także dla turystów z kraju i zagranicy. Zamawiając wieloosobowe auto, można być pewnym, że otrzyma się usługę na europejskim poziomie, spełniającą wszystkie nowoczesne wymogi bezpieczeństwa. Dostępne są busy 9-osobowe a nawet 23-osobowe, doskonale wyposażone, sprawne technicznie i posiadają aktualne ubezpieczenie OC, AC a także NNW i Assistance. Busy posiadają duży bagażnik, dzięki czemu można swobodnie zmieścić nawet duże bagaże.

Co zawiera usługa – wynajem busów?

Korzystając usługi wynajmu busów https://www.readyrent.pl/wynajem-busow-szczecin.html otrzymuje się do dyspozycji auto z klimatyzacją, często jest to model z indywidualnym nawiewem na każdy fotel. Przyciemniane szyby poprawiają komfort podróżowania. Busy wyposażone są w anatomiczne siedzenia oraz indywidualne pasy bezpieczeństwa, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas długiej podróży. Nowoczesne samochody posiadają ogrzewanie postojowe, podwójne panoramiczne szyby. Cena wynajmu zależy najczęściej od modelu wybranego transportu i czasu, jaki będzie użytkowany pojazd.

W związku z tym, że wszystkie samochody są ubezpieczone, wynajmujący nie musi się martwić konsekwencjami ewentualnego wypadku. Wynajmując busa klient otrzymuje samochód z pełnym bakiem. Większość firm umożliwia wynajem na wyjazd za granicę. Pojazd jest podstawiany w wybrane przez zamawiającego miejsce, może to być lotnisko, miejsce zamieszkania itd. Można też zwrócić samochód nie w miejsce, w którym był odbierany, ale do tego, które będzie najbliżej aktualnego miejsca pobytu. Ponadto klient może wymienić samochód z awarią lub uszkodzony na inny. W niektórych wypożyczalniach można wynająć busa z kierowcą, wszystko zależy od potrzeb.

Kto najczęściej korzysta z usługi wynajmu busa?

Busy to doskonała forma transportu, która daje możliwość przemieszczać się w większej grupie w zrównoważonej cenie. Wynajęcie busa to bardzo wygodna usługa, z której można skorzystać w różnych sytuacjach. Z takiej możliwości korzystają zarówno osoby prywatne jak i firmy nieposiadające takich samochodów w swojej flocie. Dzięki temu można przewieźć zagraniczną delegację po mieście, dostarczyć pracowników, a także w wielu innych okolicznościach. Wynajęcie busa pozwoli rozwiązać szereg problemów związanych z poruszaniem się po mieście lub po całym kraju.

Kiedy warto wynająć busa?

Wynajem busa https://www.readyrent.pl/wynajem-busow-szczecin.html bez kierowcy to doskonałe rozwiązanie w wielu sytuacjach:

 • Wyjazdy szkolne – bezpieczne transportowanie małych grup dzieci na wycieczkę, na basen, do teatru, kina itd.   
 • Wyjazd pracowników na imprezę firmową. Przyjazd całą grupą jest znacznie wygodniejszy niż indywidualne podróżowanie własnym samochodem.
 • Wycieczka przyjaciół lub krewnych. Jeśli znajomi lub krewni wynajmą samochód, to wycieczka nad morze pozostawi tylko przyjemne wrażenia. W takim przypadku wszystkie rzeczy i produkty również zmieszczą się w samochodzie. Wynajętym busem można wjechać w przepiękne miejsca, a jednocześnie nie być zależnym od rozkładu jazdy i trasy komunikacji miejskiej. Nawiasem mówiąc, taka podróż wcale nie będzie kosztować dużo, bo kwotę za usługę wynajmu można podzielić między wszystkich. 
 • Wynajem busa na ślub lub rocznicę. Wypożyczonym samochodem można odebrać grupę gości bezpośrednio na lotnisku lub dworcu kolejowym i zabrać do restauracji lub hotelu.
 • Wyjazdy naukowe. Poszukiwane są również busy wśród organizatorów program dla gości naukowych wydarzeń edukacyjnych: kongresów, konferencji itp.

Dlaczego wynajem busów jest tak opłacalny?

 • Pojazdy są w doskonałym stanie technicznym, dlatego nie zawiodą, a wynajmujący nie będzie musiał martwić się, o jakość opon czy silnika.
 • Nowoczesne pojazdy są wystarczająco szybkie, aby dotrzeć na czas.
 • Przestronność. Samochód wygodnie pomieści grupę do 23 osób (w zależności od modelu).

Wynajem może dotyczyć także busów dostawczych, które służą do przewożenia towaru takiego jak: meble, materiały budowlane, sprzęt AGD itd. W niektórych przypadkach bus dostawczy staje się narzędziem do prowadzenia swojego biznesu. Najczęściej dotyczy to przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność i nie posiadają auta dostawczego albo już działające na rynku które potrzebują tymczasowo zwiększyć flotę samochodową. Jest to często wynajem krótkoterminowy.

Poznaj także:

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby wynająć busa?

Podstawowe wymagania do wynajmu busa to:

 • Posiadanie prawa jazdy
 • Ukończone 21 lat
 • Przedstawienie dokumentów takich jak:: dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy ( minimum rok), jeżeli usługa dotyczy osób spoza UE wynajmujący musi posiadać prawo jazdy międzynarodowe.
 • Minimalny czas wynajmu to jedna doba.

Aby wynająć pojazd trzeba liczyć się z uiszczeniem kaucji, wysokość jest zależna od wynajmowanego samochodu. Oferta firm wynajmujących samochody dotyczy też wynajmu długoterminowego – min. 3 miesiące

Korzyści z tego typu wynajmu busów

 • Nie trzeba inwestować własnego kapitału na zakup busa.
 • Uiszczanie stałej opłaty.
 • Brak wydatków na wykup ubezpieczenia samochodu.
 • Brak wydatków na naprawy, przeglądy, wymianę opon.