Korzyści jakie płyną z wynajmu busów

Wynajem busów to popularna usługa dla osób nieposiadających własnego dużego samochodu, a także dla turystów z kraju i zagranicy. Zamawiając wieloosobowe auto, można być pewnym, że otrzyma się usługę na europejskim poziomie, spełniającą wszystkie nowoczesne wymogi bezpieczeństwa. Dostępne są busy 9-osobowe a nawet 23-osobowe, doskonale wyposażone, sprawne technicznie i posiadają aktualne ubezpieczenie OC, AC a także NNW i Assistance. Busy posiadają duży bagażnik, dzięki czemu można swobodnie zmieścić nawet duże bagaże.

Co zawiera usługa – wynajem busów?

Korzystając usługi wynajmu busów https://www.readyrent.pl/wynajem-busow-szczecin.html otrzymuje się do dyspozycji auto z klimatyzacją, często jest to model z indywidualnym nawiewem na każdy fotel. Przyciemniane szyby poprawiają komfort podróżowania. Busy wyposażone są w anatomiczne siedzenia oraz indywidualne pasy bezpieczeństwa, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas długiej podróży. Nowoczesne samochody posiadają ogrzewanie postojowe, podwójne panoramiczne szyby. Cena wynajmu zależy najczęściej od modelu wybranego transportu i czasu, jaki będzie użytkowany pojazd.

W związku z tym, że wszystkie samochody są ubezpieczone, wynajmujący nie musi się martwić konsekwencjami ewentualnego wypadku. Wynajmując busa klient otrzymuje samochód z pełnym bakiem. Większość firm umożliwia wynajem na wyjazd za granicę. Pojazd jest podstawiany w wybrane przez zamawiającego miejsce, może to być lotnisko, miejsce zamieszkania itd. Można też zwrócić samochód nie w miejsce, w którym był odbierany, ale do tego, które będzie najbliżej aktualnego miejsca pobytu. Ponadto klient może wymienić samochód z awarią lub uszkodzony na inny. W niektórych wypożyczalniach można wynająć busa z kierowcą, wszystko zależy od potrzeb.

Kto najczęściej korzysta z usługi wynajmu busa?

Busy to doskonała forma transportu, która daje możliwość przemieszczać się w większej grupie w zrównoważonej cenie. Wynajęcie busa to bardzo wygodna usługa, z której można skorzystać w różnych sytuacjach. Z takiej możliwości korzystają zarówno osoby prywatne jak i firmy nieposiadające takich samochodów w swojej flocie. Dzięki temu można przewieźć zagraniczną delegację po mieście, dostarczyć pracowników, a także w wielu innych okolicznościach. Wynajęcie busa pozwoli rozwiązać szereg problemów związanych z poruszaniem się po mieście lub po całym kraju.

Kiedy warto wynająć busa?

Wynajem busa https://www.readyrent.pl/wynajem-busow-szczecin.html bez kierowcy to doskonałe rozwiązanie w wielu sytuacjach:

 • Wyjazdy szkolne – bezpieczne transportowanie małych grup dzieci na wycieczkę, na basen, do teatru, kina itd.   
 • Wyjazd pracowników na imprezę firmową. Przyjazd całą grupą jest znacznie wygodniejszy niż indywidualne podróżowanie własnym samochodem.
 • Wycieczka przyjaciół lub krewnych. Jeśli znajomi lub krewni wynajmą samochód, to wycieczka nad morze pozostawi tylko przyjemne wrażenia. W takim przypadku wszystkie rzeczy i produkty również zmieszczą się w samochodzie. Wynajętym busem można wjechać w przepiękne miejsca, a jednocześnie nie być zależnym od rozkładu jazdy i trasy komunikacji miejskiej. Nawiasem mówiąc, taka podróż wcale nie będzie kosztować dużo, bo kwotę za usługę wynajmu można podzielić między wszystkich. 
 • Wynajem busa na ślub lub rocznicę. Wypożyczonym samochodem można odebrać grupę gości bezpośrednio na lotnisku lub dworcu kolejowym i zabrać do restauracji lub hotelu.
 • Wyjazdy naukowe. Poszukiwane są również busy wśród organizatorów program dla gości naukowych wydarzeń edukacyjnych: kongresów, konferencji itp.

Dlaczego wynajem busów jest tak opłacalny?

 • Pojazdy są w doskonałym stanie technicznym, dlatego nie zawiodą, a wynajmujący nie będzie musiał martwić się, o jakość opon czy silnika.
 • Nowoczesne pojazdy są wystarczająco szybkie, aby dotrzeć na czas.
 • Przestronność. Samochód wygodnie pomieści grupę do 23 osób (w zależności od modelu).

Wynajem może dotyczyć także busów dostawczych, które służą do przewożenia towaru takiego jak: meble, materiały budowlane, sprzęt AGD itd. W niektórych przypadkach bus dostawczy staje się narzędziem do prowadzenia swojego biznesu. Najczęściej dotyczy to przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność i nie posiadają auta dostawczego albo już działające na rynku które potrzebują tymczasowo zwiększyć flotę samochodową. Jest to często wynajem krótkoterminowy.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby wynająć busa?

Podstawowe wymagania do wynajmu busa to:

 • Posiadanie prawa jazdy
 • Ukończone 21 lat
 • Przedstawienie dokumentów takich jak:: dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy ( minimum rok), jeżeli usługa dotyczy osób spoza UE wynajmujący musi posiadać prawo jazdy międzynarodowe.
 • Minimalny czas wynajmu to jedna doba.

Aby wynająć pojazd trzeba liczyć się z uiszczeniem kaucji, wysokość jest zależna od wynajmowanego samochodu. Oferta firm wynajmujących samochody dotyczy też wynajmu długoterminowego – min. 3 miesiące

Korzyści z tego typu wynajmu busów

 • Nie trzeba inwestować własnego kapitału na zakup busa.
 • Uiszczanie stałej opłaty.
 • Brak wydatków na wykup ubezpieczenia samochodu.
 • Brak wydatków na naprawy, przeglądy, wymianę opon.