Kosiarki

Kosiarki

Kosiarka stanowi niezbędne urządzenie dla każdego właściciela ogrodu, na którym to znajduje się trawa. W jaki bowiem sposób inną metodą odpowiednio ją przystrzyc i zapewnić stosowną pielęgnację? Kosiarki są tutaj nieodzowne. Nie wszędzie jednak sprawdzają się takie same, dlatego też wybór tej jednej, odpowiedniej, nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Wśród dostępnych na rynku różnorodnych produktów, bardzo dużą popularnością cieszą się te spalinowe. Kupując ją, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, tak, aby stać się posiadaczem po prostu tej najlepszej i sprawdzonej. 

Dlaczego kosiarki spalinowe?Kosiarki

Rzeczą wiadomą jest fakt, że każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników. Każdy też cieszy się większą lub mniejszą popularnością. Nie ma, co do tego żadnych wątpliwości. Kosiarki spalinowe zyskały powodzenie i z roku na rok sprzedawanych jest ich coraz więcej. Skąd więc wynika ten ich fenomen? Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że umożliwiają one łatwe i co ważne szybkie koszenie trawy, szczególnie na dużych terenach. O ile bowiem jeszcze mamy mały ogródek i koszenie zajmie nam dosłownie chwilę, tam zwykła kosiarka sprawdzi się bardzo dobrze. Jeśli jednak nasz ogród jest duży, wtedy na pewno kosiarki spalinowe okażą się być zdecydowanie lepszym wyborem do zakupu. Oczywiście rynek ma nam do zaoferowania bardzo wiele produktów, które mogą różnić się między sobą najmniejszymi nawet detalami i szczegółami. Dobierając konkretny produkt, należy patrzeć na swoje indywidualne preferencje. To bowiem, co okaże się być dobre dla naszego sąsiada, niekoniecznie sprawdzi się w naszej przestrzeni ogrodowej. To, co na pewno przemawia za kosiarką spalinową, to bardzo duża moc, porównując do kosiarek elektrycznych. Co więcej, na pewno warto zwrócić tutaj uwagę na szeroki zasięg pracy noży, co jeszcze szybciej pozwala nam skosić nasz trawnik. Tego typu urządzenie ogrodowe sprawdza się na dużym terenie, jak również i w ogrodach, gdzie mamy urozmaiconą powierzchnię. Minusem jest na pewno hałas, jaki taka kosiarka wydobywa, ale i tutaj producenci poszli nieco do przodu. Coraz więcej pojawia się na rynku modeli, które posiadają dodatkowo katalizator i specjalną obudowę, jaka tłumi hałas. Jeśli więc kosiarki spalinowe, które są bardzo skuteczne w swoim działaniu, które ograniczają hałas i emisję zanieczyszczeń, to czy można chcieć coś lepszego? Mówiąc jednak o tego typu kosiarkach, warto przy tym temacie porównać je do elektrycznych, tak, aby mieć wgląd do tego typu rozwiązań. Sprawdzają się one w małych ogrodach, gdzie ta powierzchnia do koszenia nie jest zbyt duża. Są mniejsze i mają mniejszą moc. Największą ich wadą jest to, że aby działały, muszą być podłączone do energii elektrycznej, a takie koszenie z kablem bardzo często jest naprawdę dużym utrudnieniem. 

Na co zwrócić uwagę kupując kosiarkę spalinową?

Koszenie trawnika wcale nie musi być żmudną pracą i obowiązkiem, ale przy dobrym wyborze, może to być prawdziwa przyjemność. Jak tego dokonać? Niezbędnym elementem jest dopasowanie urządzenia do naszych potrzeb. Każdy model jest zupełnie inny i na uwadze trzeba mieć ten fakt, by wybrać go idealnie pod siebie i swój ogród. Kiedy chcemy zdecydować się na kosiarkę, musimy skupić się na kilku, jakże ważnych i istotnych kwestiach. Po pierwsze – jak duży mamy ogród i jak bardzo zróżnicowany jest na nim teren. Zupełnie inaczej bowiem należy dobrać kosiarki do ogrodów małych, inaczej do ogrodów dużych. Inaczej, gdy mamy jedynie sam trawnik, inaczej, gdy występują na nim drzewa i rabaty czy skalniaki. W zakupie urządzenia wpływ ma także napęd, jak również i moc. 

Jak dobrać silnik w kosiarce?

Jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno należy się skupić jest silnik. Ten powinien być w pełni dopasowany do wielkości trawnika. Jeśli moc w nim będzie za niska, wówczas urządzenie może się zapychać, a efekty pracy nie będą takie, jakich byśmy się spodziewali. Co więcej, mała moc kosiarki będzie miała także wpływ na szybkość wykonywanej pracy. Dla całkiem sporej powierzchni optymalna moc silnika powinna wynosić od 4KM do 6KM. Kluczowe znaczenie ma także i sam rodzaj silnika. Kosiarka ogrodowa może mieć silnik dwusuwowy, który ma więcej mocy, a do tego jest lżejszy, co daje możliwość większego manewru. Kosiarka może też mieć model czterosuwowy, ale ten jest cięższy. Jedyną opcją jest mniejsza emisja spalin. Wybór odpowiedniego sklepu ma tutaj oczywiście także kluczowe znaczenie, aby móc wybrać sprzęt najlepszy z możliwych właśnie dla siebie. Nie każda kosiarka jest sobie równa i nie każda będzie w stanie zapewnić taką pracę, jakiej byśmy chcieli. To, co sprawdzi się na ogrodzie u sąsiada, u nas może być totalnym niewypałem i odwrotnie. Nie podejmujmy więc pochopnie decyzji, ale skupmy uwagę na wszelkich szczegółach i detalach, bowiem w ten sposób dopasujemy do siebie idealne rozwiązania.