Masaż gorącymi kamieniami – jak się przygotować do tych przyjemnych chwil?

Masaż gorącymi kamieniami – jak się przygotować do tych przyjemnych chwil?

Zbliżająca się wizyta w salonie SPA to coś, na co czeka się z przyjemnością. Nie ma co pomniejszać sobie tej przyjemności różnymi wątpliwościami. W odniesieniu do masażu może pojawić się wiele pytań. Nie wiadomo, czy coś trzeba ze sobą wziąć. Nie jest jasne, jak się ubrać. Czy jest coś, o czym trzeba pamiętać? Warto dowiedzieć się o wszystkim, co wiąże się z przygotowaniem do masażu kamieniami. Pozostanie tylko przyjemne oczekiwanie, bez zbędnych dylematów.

Co warto wiedzieć o masażu gorącymi kamieniami?

Ważne jest, by co nieco się dowiedzieć o zbliżającej się przyjemności. Gdy ktoś sam zamówił sobie taki czas w SPA, to wie, na czym polega masaż kamieniami. Co innego, jeśli bliska osoba zrobiła prezent w postaci SPA dla dwojga. W ramach takiego prezentu może być ten przyjemny masaż. Jest to połączenie użycia gorących kamieni z tradycyjnym balijskim masażem. Przesuwane są one po ciele. Nie jest to jednak dowolne. Masaż ten bazuje na wiedzy o przebiegu energii w ciele. Jest relaksujący i znakomicie odpręża mięśnie. Usprawnienie przebiegu energii poprawia pracę całego organizmu. Rozgrzane kamienie to dodatkowy element, czyli terapia ciepłem. Dzięki nim odczucie przyjemności jest jeszcze większe. Masaż dotyczy całego ciała. Choć jest to masaż balijski gorącymi kamieniami, to nie należy obawiać się ich temperatury. Są nie tyle gorące, ile bardzo ciepłe, tak przyjemnie ciepłe.

Co wziąć ze sobą, idąc na masaż?

Na sam masaż i działania go poprzedzające nic nie trzeba ze sobą brać. Wszystko dostarczane jest przez pracowników salonu SPA. Otrzymuje się jednorazowe okrycie na masaż i kapcie. Jeśli wcześniej weźmie się prysznic, to jest na miejscu żel do mycia i ręcznik. Warto jedynie wziąć to, co zawsze bierze się, gdy wychodzi się z domu na dłużej. To np. butelka wody, soku czy jakaś przekąska. Masaż gorącymi kamieniami trwa 60 lub 90 minut. Można mieć później ochotę na picie albo batonik. Zaleca się nawet, by po masażu pić sporo wody. Trzeba uzupełnić ilość wody w organizmie. Straci się jej sporo w czasie tego masażu.

Ubiór na relaksujące zabiegi SPA

Czy ważny jest ubiór na masaż, skoro się go zdejmie? Wydaje się, że nie ma to znaczenia, ale ma i to duże. Każdy masaż relaksacyjny zapewnia błogie uczucie. Wspomnianemu tu balijskiemu nie ustępuje pod tym względem masaż czekoladowy http://taotaospa.pl/indonezyjski-masaz-twarzy. Wmasowywana w ciało substancja też jest gorąca. A przy tym, jak pachnie! Te wspaniałe odczucia pozostają po zakończeniu działań masażysty. Najlepiej wtedy nie wkładać na siebie nic niewygodnego czy sztywnego. Chodzi o to, by nie zmniejszyć i nie zakłócić tego, co się odczuwa – relaksu, spokoju, błogości. Idąc na masaż gorącymi kamieniami, warto ubrać się wygodnie. Najlepsze są ubrania z miękkich, przyjemnych do ciała tkanin. Powinno to być coś, co szybko się włoży.

Masaż z użyciem gorących kamieni bazaltowych lubiany jest i przez kobiety, i przez mężczyzn. Dlatego jest to świetny wybór na dzień w SPA dla dwojga http://taotaospa.pl. Komu nie przydałby się tak wspaniały relaks? Korzysta się wtedy z masażu jednocześnie, będąc obok siebie, na dwóch łóżkach. Mając coś takiego w planach, można włożyć spodnie bawełniane lub dresowe i koszulkę. Na to może być bluzka lub bluza. To zestawienia idealne i dla kobiety, i dla mężczyzny. Kobieta może włożyć sukienkę o prostym, luźnym kroju. Wszystkie te propozycje to wygodny ubiór. Że taki się wybrało, doceni się i przed zabiegiem relaksacyjnym. Nie potrwa długo ściąganie go z siebie. Warto ograniczyć ilość biżuterii, z tego samego względu.

Masaż balijski kamieniami – co jeszcze jest ważne?

Nie wolno poddawać się masażom przy pełnym żołądku. Zjeść trzeba co najmniej dwie godziny wcześniej. Inaczej trudno byłoby się zrelaksować i mogłyby się pojawić nieprzyjemne odczucia np. nudności. To jest ważne nie tylko, gdy planuje się masaż tajski http://taotaospa.pl/masaz-tajski-ursynow-warszawa, czyli bardzo intensywny. Ten spokojniejszy, bardziej relaksujący, czyli balijski, też wymaga, by żołądek nie był obciążony. Warto poznać listę wykluczeń zdrowotnych. Nie każdy może się poddać masażowi balijskiemu gorącymi kamieniami. Przed samym zabiegiem relaksacyjnym są pytania o to, co może być przeciwwskazaniem. Warto jednak znać je przed zapisaniem się na masaż. W razie wątpliwości można się w czasie zapisu skonsultować. Przeciwwskazania to: ciąża, menstruacja, gorączka, rany na skórze, nadciśnienie i problemy z układem krążenia, cukrzyca, nowotwory, stany zapalne stawów. Nadwrażliwość na ciepło czy dotyk też wyklucza masaż gorącymi kamieniami.

Przyjemność wzrasta, jeśli się ją z kimś dzieli. Zwłaszcza, jak tym kimś jest osoba bliska. Dlatego pomysł wspólnego zapisania się na masaż balijski jest wart rozważenia. Czy idzie się wspólnie, czy w pojedynkę, to warto pamiętać o tym, co najważniejsze. To wygodny, luźny ubiór, który łatwo się ściąga i zakłada. To dwugodzinna przerwa po posiłku. Warto też spojrzeć na listę wykluczeń, by móc skorzystać z umówionego masażu. Poza tym nic więcej, by się przygotować, nie potrzeba. Przyda się tylko ochota na chwilę przyjemności i, jeśli to dla kogoś nowość, to i na poznanie czegoś nowego.