Jak dbać o sztuczne kwiaty

Jak dbać o sztuczne kwiaty

Rośliny stanowią doskonałą ozdobę wnętrz, a jednocześnie pojawiają się dodatkowe korzyści z ich zastosowania. Wracając jednak do tego pierwszego tematu, imponująca jest ilość wariantów, które możemy zastosować. Doniczkowe drzewka cytrusowe, różnego rodzaju trawy, kaktusy czy wreszcie kwiaty. Właśnie te ostatnie zostaną najmocniej zaakcentowane w ramach tego artykułu.

Nie zmienia to faktu, że utrzymanie roślin doniczkowych nie jest łatwe i wymaga to dużej ilości wiedzy oraz poświęconego czasu. Po pierwsze musimy zadbać o odpowiednią ilość dostarczanej wody. Po drugie niezbędne jest zadbanie o odpowiednią ilość światła. Po trzecie niewłaściwa temperatura może doprowadzić do obumierania roślin. Największy problem pojawia się w przypadku potrzeby wyjazdu. Możemy jednak kupić sztuczne kwiaty, które nie wymagają tyle uwagi, a jednocześnie mogą być tak samo ładne (a nawet ładniejsze) jak zadbane naturalne rośliny. Właśnie, jak zadbane, a jednocześnie często są ładniejsze niż nieodpowiednio pielęgnowane kwiaty. Jednak nawet ten łatwiejszy wariant wymaga od nas pewnej uwagi. Jak możemy zadbać o sztuczne kwiaty, tak żeby cały czas wyglądały jak nowe? Odpowiemy na to pytanie w ramach tego artykułu. Jaka pielęgnacja będzie najskuteczniejsza?

Pozbycie się kurzu jako podstawa pielęgnacji sztucznych kwiatów

Pielęgnacja sztucznych kwiatów sprowadza się przede wszystkim do pozbywania się kurzu. To właśnie ten jest największym przeciwnikiem w tym, żeby nasze wyprodukowane rośliny nie różniły się wyglądem od tych prawdziwych. Na tych drugich w większości przypadków kurz nie jest aż tak widoczny. Na szczęście samo jego pozbywanie się nie należy do trudnych. To jednak również wymaga pewnej wiedzy. Hurtownie roślin sztucznych dbają o to, żeby usuwanie kurzu było jak najłatwiejsze. Wynika to przede wszystkim ze stosowanych materiałów do produkcji. Przede wszystkim skuteczne okazuje się wykorzystanie nawilżanych chusteczek. W ten sposób bardzo szybko można pozbyć się kurzu, ale pojawia się również wada. Jeśli potem nie przetrzemy powierzchni suchą szmatką, możemy ułatwić dalsze przyklejanie się kurzu. Powinniśmy również stosować miotełkę, co pozwala na łatwe pozbywanie się nadmiaru różnego rodzaju pyłków.

Zobacz koniecznie:

Alternatywne sposoby pozbywania się kurzu

Możemy również stosować inne ciekawe warianty pozbywania się kurzu ze sztucznych kwiatów. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowanie suszarki. Do tego celu należy wykorzystać zimnego strumienia. Jest to rozwiązanie dla leniwych, które pozwoli w krótkim czasie pozbyć się kurzu. Dopiero jeśli to okaże się nieskuteczne, można wziąć do ręki miotełkę lub nawilżane chusteczki. Wśród alternatywnych metod warto również wymienić położenie rośliny i potraktowanie jej prysznicem. Powinniśmy jednak wiedzieć, że możemy to zrobić tylko, jeśli sztuczne kwiaty są z plastiku lub silikonu. W przypadku materiałów tekstylnych nie próbujmy tego rozwiązania, ponieważ możemy doprowadzić do uszkodzenia sztucznych roślin, które przecież słyną ze swojej trwałości.

Dodatkowe metody, które sprzyjają utrzymaniu świeżego wyglądu sztucznych kwiatów

sztuczne-kwiaty-hurtowniaPowinniśmy zdawać sobie sprawę z występowania innych wartościowych sposobów, które sprawiają, że sztuczne kwiaty będą wyjątkowo wyglądać. Od razu warto wskazać na możliwość zastosowania środków nabłyszczających. Nie ma konieczności stosowania preparatów, które są przeznaczone dla roślin. Wystarczające okaże się wykorzystanie produktów, które sprawdzają się w przypadku włosów. Ciekawą alternatywą jest wykorzystanie środków, które zostały wyprodukowane z myślą o nabłyszczaniu samochodów. Istnieje wiele wariantów, ale najważniejsze jest w ogóle zwrócenie uwagi na potrzebę nabłyszczania. Nie jest to obowiązek, ale można w ten sposób uzyskać bardzo ciekawy efekt. Można również próbować odzyskać kolor sztucznych kwiatów, którymi odznaczały się one w przeszłości. Można wykorzystać do tego sodę. Najczęściej skuteczne okazuje się zastosowanie 1/4 szklanki tego środka. Nie zmienia to jednak faktu, że należy traktować ten sposób z dużą ostrożnością, a przed jego zastosowaniem najlepiej dodatkowo skonfrontować to z materiałem wykonania sztucznych roślin.

Podsumowanie, czyli w skrócie o tym, jak dbać o sztuczne kwiaty

Warto podsumować wiedzę, która została przedstawiona w tym artykule. Zacznijmy jednak od tego, że sztuczne kwiaty to bardzo ciekawa możliwość wystroju wnętrza. Girlanda kwiatowa może stanowić ciekawy element całej kompozycji, a równie ciekawe okazują się sztuczne kwiaty doniczkowe. Pielęgnacja takich elementów sprowadza się przede wszystkim do pozbywania się kurzu. Najskuteczniej można tego dokonać poprzez zastosowanie miotełki lub nawilżanych chusteczek. Ciekawe są również alternatywne metody, a wśród nich m.in. skorzystanie z pomocy suszarki lub prysznica (ta druga metoda tylko w przypadku roślin z plastiku lub innych sztucznych materiałów). Dodatkowo co jakiś czas można przeprowadzić nabłyszczanie. Można tego dokonać za pomocą różnorodnych środków. W niektórych przypadkach można również próbować odzyskać kolor, jeśli sztuczne kwiaty utracą go wraz z biegiem czasu.