Jak położyć płytki drewnopodobne?

Jak położyć płytki drewnopodobne?

Nie da się ukryć, że płytki drewnopodobne cieszą się ogromną popularnością. Kiedy zostały wprowadzone na rynek, wówczas zrobiły ogromną furorę. Są one zdecydowanie hitem wśród nowoczesnych mieszkań, biur czy też innych lokali. W jaki sposób wybrać odpowiednie płytki drewnopodobne? Jaki wzór płytek wybrać? Jak powinniśmy układać płytki? Jak położyć płytki drewnopodobne krok po kroku? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Wybierz odpowiednie płytki drewnopodobne

Jednym z najważniejszych kroków jest wybór odpowiednich płytek drewnopodobnych. Nie jest tajemnicą, że są one inspirowane drewnem, natomiast kształtem przypominają tradycyjne deski podłogowe. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że mogą one mieć różne wielkości, w zależności od tego, jakich rozmiarów potrzebujemy. Najczęściej spotykamy się z następującymi wymiarami: 20×120 cm bądź 20×180 cm. Płytki drewnopodobne w dużych formatach stwarzają wiele możliwości. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jednak dzięki większym rozmiarom możemy w dużym stopniu ograniczyć liczbę spoin, w konsekwencji nadamy wnętrzu zdecydowanie więcej przestronności. Nie bez znaczenia jest również powierzchnia. Płytki ceramiczne https://ceramixplytki.pl/2-wszystkie będą prezentować się bardziej naturalnie, jeśli będzie ona ustrukturyzowana. Faktura powinna przypominać żłobienia prawdziwych desek, wówczas końcowy efekt wizualny jest w pełni satysfakcjonujący. Zastanawiasz się, jaka fuga do płytek dekoracyjnych sprawdzi się najlepiej? Najlepiej zdecydować się na taką, której szerokość wynosi przynajmniej 2 mm. Kolor zależy przede wszystkim od tego, na jakie płytki się zdecydujemy, warto wybrać barwę o kilka tonów ciemniejszą.

Jaki wzór płytek wybrać?

Płytki ceramiczne dekoracyjne https://ceramixplytki.pl powinny mieć odpowiedni wzór. W zależności od ich kształtu, możemy zastosować ciekawe układy, tym samym tworząc efektowne wzory. Jeśli posiadamy płytki podłogowe imitujące drewno o kształcie kwadratu, wówczas możemy ułożyć je na prosto, w karo, na mijankę bądź w sposób mieszany- wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Nieco inaczej wygląda to w przypadku, gdy posiadamy płytki ceramiczne drewnopodobne prostokątne. W takich sytuacjach możemy zdecydować się na wzór pionowy, klasyczny, cegiełkę, wzór diagonalny, jodełkę, bądź wzór naprzemienny. Warto wspomnieć o tym, że powszechne są także kafelki drewnopodobne https://ceramixplytki.pl/kontakt w kształcie rombu. Możemy je układać prosto, jako sześcian lub jako chevron. Są to jednak tylko niektóre przypadki, w praktyce bowiem istnieje wiele kombinacji- ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia.

Jak powinniśmy układać płytki?

Przede wszystkim musimy sobie uzmysłowić, że płytki ceramiczne zewnętrzne https://ceramixplytki.pl/9-plytki-zewnetrzne to tak naprawdę tylko produkt, a właściwie jeden z materiałów wykończeniowych dla przestrzeni. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że aby uzyskać określony efekt, musimy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób je układamy. Zakładanie płytek na własną rękę może okazać się nieco problematyczne, dlatego też warto zdecydować się na firmę, która wykona tego typu czynności za nas. Jej wybór z pewnością nie należy do najłatwiejszych, bowiem na rynku budowlanym znajdziemy wiele firm, które wykonują takie usługi. Warto zdecydować się na specjalistów, którzy niemalże od linijki kładą płytki. Im lepsza jest dana firma wykończeniowa, tym większe prawdopodobieństwo tego, że będziemy w pełni usatysfakcjonowani. Kiedy już zatrudnimy fachowców, powinni oni kompleksowo położyć płytki zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Specjaliści powinni odpowiednio zabezpieczyć podłoże. Powierzchnia musi być oczyszczona, równa i zagruntowana. Pamiętajmy o tym, aby preparat gruntujący położyć kilkanaście godzin przed pracą. Warto pamiętać o tym, że ściany muszą być proste, w przeciwnym wypadku powinniśmy zastosować zaprawę samopoziomującą. 

Jak położyć płytki drewnopodobne- krok po kroku

Jak położyć płytki drewnopodobne zewnętrzne? Wbrew pozorom nie jest to czynność należąca do najłatwiejszych. Przede wszystkim wszelkie prace powinniśmy rozpocząć od tego, aby sprawdzić opakowania i oznakowania płytek. Specjaliści zalecają, że płytki drewnopodobne na schody zewnętrzne lub dowolne inne powinny być wymieszane z różnych opakowań- różnice tonalne są w pełni zamierzonym efektem. Zanim rozpoczniemy właściwe prace glazurnicze, ważne jest to, aby ocenić podłoże. Powinno być ono dokładnie oczyszczone. Ważne jest, aby sprawdzić poziom podłogi czy też wilgotności. Powierzchnie musimy zagruntować specjalnym płynem. Proces układania musimy odpowiednio rozplanować. Pamiętajmy o tym, że płytki ceramiczne mogą mieć delikatną krzywiznę. Jeśli chcielibyśmy zniwelować wszelkie różnice podczas montażu, możemy je układać z przesunięciem do 1/3 długości sąsiadującej płytki. Teraz pozostaje nam rozprowadzić zaprawę klejową- warstwa powinna mieć grubość taką, jaką zaleca producent. Na koniec układamy poszczególne płytki, zwracając uwagę na to, aby całość była prosta i równomierna.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl