Jak odnowić stare meble sklepowe

Jak odnowić stare meble sklepowe

Wyposażenie i aranżacja sklepu mają istotny wpływ na zachowania klientów. Czynniki te wpływają nie tylko na przyjemne wrażenie sklepu dla odwiedzających. Dzięki przemyślanemu wnętrzu, ciekawemu wzornictwu mebli sklepowych, zamieniają się oni w stałych klientów. Obecnie coraz większą popularność zyskuje przeprojektowanie wyposażenia i odnawianie starych mebli sklepowych.

Jak odnowić stare meble sklepowe?

Kiedy zepsuło się okucie w meblach sklepowych, same meble wyglądają na zużyte i wymagają odnowienia, nie należy się wahać. Można samodzielnie podjąć się wyzwania i spróbować odrestaurować meble lub skorzystać ze specjalistycznych usług firmy, która się tym zajmuje.

Fachowcy przyjeżdżają na miejsce, ustalają zakres prac i zabierają meble sklepowe do naprawy, malowania, lakierowania. Podczas odnawiania mebli rzemieślnicy pozbywają się wszelkich rys, przetarć, pęknięć na meblach, wymienią okucia i okładziny. Samodzielna renowacja to czyszczenie powierzchni mebli, odtłuszczanie, nakładanie podkładu, malowanie wybranym produktem i lakierowanie.

Dlaczego odnowione stare meble sklepowe są kluczem do serca klienta?

Jak wspomniano, projektowanie przestrzeni handlowej odgrywa ważną rolę w kształtowaniu wyborów klientów zarówno sklepów: spożywczych odzieżowych, obuwniczych itd. Ponieważ odwiedzający sklep najczęściej zwracają uwagę na jego ladę, nie należy lekceważyć projektu takich mebli sklepowych.
Dobrze, gdy lada kasowa spełnia następujące wymagania:

  • Ma racjonalną lokalizację, biorąc pod uwagę ogólne wnętrze sklepu.
  • Wyposażona jest w designerskie elementy na towary.
  • Ma atrakcyjną formę.

Wszystko to tworzy przytulną atmosferę w przestrzeni handlowej i przyciąga uwagę potencjalnych nabywców. Designerska lada spożywcza jest kluczem do zwiększenia świadomości sklepu i zwiększenia sprzedaży. Obecnie trendem jest stosowanie szklanych lad, które zdobią dekoracyjne lampy z podświetleniem LED.Taka lada wygląda nietuzinkowo, od razu przyciąga uwagę odwiedzających sklep, sprawia, że wykazują zainteresowanie prezentowanymi na niej produktami.

Jak renowacja witryny sklepowej pomaga przyciągnąć nowych klientów?

Dogodna lokalizacja sklepu i piękny szyld nie są jeszcze gwarancją stabilnego przepływu klientów. Obecne trendy w zachowaniach klientów wskazują na potrzebę stworzenia w nim miłej atmosfery.

Z tego powodu odnowione stare meble sklepowe: gabloty i regały przyczyniają się do:

  • Zwiększenie zaufania do marki.
  • Wzrost liczby kupujących.
  • Wzmocnienie lojalności do sklepu.
  • Wzrost czasu spędzanego przez klientów w sklepie.
  • Wzrost sprzedaży.
  • Wzrost zysków.

Często zlecane jest odnowienie gablot spożywczych, montaż na nich oświetlenia LED. Produkt wygląda atrakcyjniej. Odwiedzający sklep są zainteresowani takimi produktami. Malowanie i lakierowanie gablot, regałów, lad itp. jest doskonałym sposobem na przywrócenie im dawnej świetności i godne reprezentowanie sklepu.

Po co modernizować meble sklepowe – regały handlowe?

Nowoczesna modernizacja regałów handlowych jest również w stanie powiedzieć w tej sprawie swoje słowo. W końcu nie można zacząć dekorowania powierzchni sprzedażowej od projektu ścian, wszystko zaczyna się od wyposażenia i mebli. Pomocne może być odnawianie regałów sklepowych.

Regały powierzchni handlowej wraz z ladą i witryną powinny prezentować się elegancko, mieć taką samą kolorystykę, aby dopasować się do stylu wnętrza pomieszczenia. Wszystko to świadczy o firmie, o tym, że właściciele dbają o swoich klientów i uwzględniają ich opinie. Odnowienie takich mebli sklepowych będzie kosztować rząd wielkości taniej, w przeciwieństwie do zakupu nowych regałów.

Jak często przeprowadzana jest wymiana okuć w meblach sklepowych?

Gdy elementy i mechanizmy pomocnicze stosowane w meblach sklepowych utraciły swój pierwotny wygląd i są wadliwe technicznie, zaleca się ich wymianę. Wymiana elementów frontowych mebli odbywa się w stolikach pomocniczych, szafach, stołach i innych meblach przeznaczonych do sprzedaży. Spośród wszystkich okuć meblowych w przestrzeni handlowej najczęściej ulegają uszkodzeniu: wsporniki, prowadnice do szuflad, rolki w szafach, uchwyty, zatrzaski, podnośniki, zawiasy. Powodem tego jest długie i intensywne użytkowanie mebli.

Nie mogąc wytrzymać dużego obciążenia, elementy okuć mebli sklepowych zawodzą. Dlatego od czasu do czasu okucia wymagają wymiany. Profesjonalne firmy zajmujące się odnawianiem starych mebli sklepowych, czyli witryn, szaf, lad, półek, wykonują także wymianę okuć.

Koszt odnawiania starych mebli sklepowych zależy od rozmiaru i użytych materiałów

Czy ma sens zamawianie nawiania starych mebli sklepowych? Tak, ponieważ będą mogły służyć jako ozdoba wnętrza przez długie lata, sprawić, że będzie ono stylowe, piękne, nietuzinkowe i solidne. Wygląd sklepu czy działu musi być schludny, nie wystarczy sama ekspozycja towaru na stoliku ekspozycyjnym. Meble sklepowe również muszą być utrzymywane w doskonałym stanie. Ale niestety z czasem niszczeją i tracą swój atrakcyjny wygląd, co budzi niesmak klientów, ponieważ wystrój wpływa na ich zaciekawienie. Wizytówką jest wygląd sklepu i musi być reprezentatywny. Aby wyposażenie sklepu np. obuwniczego po odnowieniu wyglądało perfekcyjnie i przyciągało klientów, trzeba dobrać identyczną konstrukcję, rodzaj i jakość materiału. W razie potrzeby specjaliści pomogą również ulepszyć projekt.