Jak zmierzyć szerokość trampoliny?

Jak zmierzyć szerokość trampoliny?

Trampoliny są obecnie bardzo ciekawą rozrywką nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Producenci parków trampolin mieli w ostatnich latach bardzo dużo pracy, ponieważ w naszym kraju powstało wiele tego typu miejsc. Niestety pandemia koronawirusa sprawiła, że biznes nieco wyhamował, ale cały czas jest bardzo ciekawy. Inwestycja w park trampolin https://przystansklep.pl/ wydaje się więc zasadna i z pewnością zwrot z niej pojawi się bardzo szybko. Od czego powinniśmy rozpocząć nową działalność związaną z parkiem trampolin? Jak zmierzyć szerokość trampolin i dlaczego jest to bardzo ważne?

 

Jak otworzyć własny park trampolin?

Parki trampolin, trampoliny zewnętrzne oraz tory ninja stały się w Polsce bardzo popularne, ponieważ pozwalają na aktywne spędzenie wolnego czasu przez całe rodziny. Odpowiednie projekty torów ninja https://przystansklep.pl/tory-ninja/ oraz trampolin zapewniają bowiem możliwość korzystania z nich nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych. Całe rodziny mają więc możliwość zabawy i rozwijania swojej kondycji oraz koordynacji ruchowej.

Jak zmierzyć szerokość trampoliny?Budowa parków trampolin https://przystansklep.pl/nasze-realizacje/ jest dość dużym przedsięwzięciem i wiąże się ze stosunkowo dużym wydatkiem. Na początek warto więc zastanowić, czy nie lepiej będzie wynająć pomieszczenie i przerobić je w taki sposób, aby mógł w nim powstać park z trampolinami. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, konieczne będzie bardzo dokładne zmierzenie pomieszczenia oraz dobranie skoczni, zabezpieczeń i innych akcesoriów. Dokonując pomiarów należy pamiętać, że każdą trampolinę trzeba mierzyć z zachowaniem odpowiedniego dystansu na strefę bezpieczeństwa. W związku z tym, planując siatkę do wyskoków o średnicy lub szerokości 500 centymetrów, trzeba doliczyć około 100 centymetrów buforu bezpieczeństwa z każdej strony. W związku z tym, średnica lub szerokość rzeczywista wyniesie około 700 centymetrów. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z profesjonalnej firmy, która wykona projekt parku trampolin i dostawczy wszystkie potrzebne do jego działalności akcesoria. W tym przypadku po wizji lokalnej i dokładnym odmierzeniu naszego lokalu, otrzymamy konkretny projekt wraz z wyceną. Dzięki takiej wizualizacji będziemy mieli szansę zobaczyć nasz park, jeszcze przed jego uruchomieniem.

Bardzo ważne jest również znalezienie doświadczonego producenta trampolin do parków. Na rynku możemy bowiem odnaleźć wiele firm zajmujących się importem niskiej jakości mat z dalekiego wschodu. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ istnieje duże ryzyko zakupu sprzętu o bardzo niskiej jakości. Będzie on powodem częstych awarii i szybkiego zużywania się mat. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości, wytrzymałości i odporności na ścieranie, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wybór polskiego producenta, który wszystkie elementy wytwarza w naszym kraju. Będzie to gwarancja wykonania zgodnie ze standardami bezpieczeństwa i z wysokiej jakości półproduktów.

O czym pamiętać tworząc park trampolin?

Na pierwszy rzut oka wszystko może się wydawać bardzo proste, ale w rzeczywistości tak nie jest. Okazuje się bowiem, że nawet samo prawidłowe zmierzenie szerokości trampoliny jest dość skomplikowane i wymaga odpowiedniego doświadczenia i posiadania dodatkowych informacji. Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo. Trampoliny służą do uprawiania aktywności fizycznej. W zależności od maty i stopnia jej naprężenia, możemy wybić się na prawdę bardzo wysoko. W związku z tym mierząc szerokość trampoliny należy pamiętać o odpowiednim zaplanowania strefy bezpiecznego spadania. Chodzi tutaj przede wszystkim o sytuacje, w których po wybiciu się nie opadniemy w obrębie maty, ale poza nią. Wystarczy wyobrazić sobie, że wybijamy się do góry i nie opadamy na miękkie akcesoria do parków trampolin, takie jak gąbki, ale na twardą posadzkę. Istnieje wówczas ogromne ryzyko uszkodzenia stawów skokowych lub kolan, a nawet doprowadzenie do złamania w obrębie kości stóp i nóg.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy budowie parku trampolin i zakupie miękkich przeszkód do parków rozrywki jest bezpieczeństwo. Tego typu aktywności są bardzo atrakcyjne i lubiane przez dzieci oraz dorosłych, ale są również z drugiej strony obarczone dość dużym ryzykiem kontuzji. Konieczne jest więc wykonanie parku zgodnie z wszelkimi standardami bezpieczeństwa. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zabezpieczenie ścian oraz najbliższego sąsiedztwa każdej maty odpowiednimi materacami z miękką gąbką wewnątrz. Dzięki temu podczas upadku, większość większość energii zostanie zamortyzowana i ryzyko wystąpienia kontuzji znacznie zmaleje.

Jak prawidłowo zmierzyć szerokość trampoliny?

Będąc w temacie profesjonalnych parków trampolinowych, warto zastanowić się nad tym, jak prawidłowo zmierzyć średnicę lub szerokość trampoliny. Każda trampolina składa się z maty naciągniętej na konstrukcję przy pomocy specjalnych sprężyn. Mierząc trampolinę należy zmierzyć samą matę oraz dodatkowo konstrukcję, do której przypięte są sprężyny. Daje to szerokość netto, czyli uwzględnia jedynie miejsce do skakania i miejsce do montażu. Podczas mierzenia szerokości trampoliny konieczne jest dodatkowo doliczenie strefy bezpiecznego upadku. Podczas projektowania trampolin do parków rozrywki należy o tym pamiętać, ponieważ w przeciwnym razie atrakcje mogą się okazać niebezpieczne dla użytkowników.