Mezoterapia Warszawa – dowiedz się więcej!

Mezoterapia Warszawa - dowiedz się więcej!

Mezoterapia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, na który warto zdecydować się już przed trzydziestką. Zarówno mezoterapia bezigłowa, jak i igłowa, mają działanie regeneracyjne, odmładzające oraz głęboko nawilżające skórę. Który wariant jest natomiast lepszy, ile zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba, aby uzyskać widoczne rezultaty?

Oba rodzaje mezoterapii – zarówno bezigłowa, jak i igłowa są jednymi z ulubionych zabiegów lekarzy medycyny estetycznej. Są one bardzo dobre, widać po nich niemal natychmiastowe efekty, a dodatkowo są mało inwazyjne. Wiele sławnych osób wybiera właśnie ten sposób w ramach walki z upływającym czasem. Regularnie przeprowadzana mezoterapia opóźnia pojawianie się głębokich zmarszczek oraz polepsza kondycję cery, która z każdym zabiegiem staje się coraz ładniejsza – bardziej napięta i pełna blasku.

Sprawdź koniecznie:

1. Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia Warszawa o niechirurgiczny, odmładzający zabieg, który polega na dostarczeniu substancji regenerujących, odżywczych lub leczniczych bezpośrednio w głąb skóry. Zabieg ten wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Stanowi on jeden z najbardziej skutecznych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry. Dzięki mezoterapii do każdej warstwy skóry, nawet najgłębszej, dostaje się mnóstwo składników odżywczych, takich jak np. krzemionka organiczna, kwas hialuronowy, aminokwasy, glutation, kofeina, witaminy, sole mineralne itp. To właśnie dzięki nim możliwa jest skuteczna oraz szybka rewitalizacja skóry.

Biorąc pod uwagę skórę całego działa, najszybciej starzeją się dłonie. Ze względu na to, że są one nieustannie narażone na działanie mrozu, czy promieni słonecznych, ich skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Brak takiej pielęgnacji może skutkować popękaną skórą na dłoniach, która nie wygląda ani trochę estetycznie. Dbanie o dłonie jest zatem niezwykle ważne, szczególnie w przypadku osób, które mają delikatną skórę skłonną do pękania oraz przesuszania.

Głównym celem mezoterapii jest odżywienie oraz nawilżenie suchej skóry, nie tylko dłoni, ale także innych, wybranych części ciała oraz przywrócenie im zdrowego wyglądu. Skóra pod wpływem wielu składników atmosferycznych ulega pomarszczonej oraz odwodnieniu. Pojawiają się na niej także plamy starcze oraz dochodzi do pękania skóry na dłoniach.

Istnieją jednak przeciwwskazania do tego rodzaju zabiegu, a są nimi:

  • ciąża,
  • opryszczka,
  • cukrzyca,
  • alergia,
  • zażywanie leków przeciwnowotworowych lub przeciwzakrzepowych.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej w gabinecie?

Mezoterapia Warszawa to zabieg, podczas którego lekarz medycyny estetycznej nakłuwa dany obszar ciała objęty problemem cienką igłą w równych odstępach wynoszących około 1 cm. W tej sposób podaje do najgłębszych warstw skóry preparat, którego zadaniem jest rewitalizacja, nawilżenie oraz zapobieganie starzeniu. Jest on dobierany indywidualnie do każdego klienta, w zależności od występującego problemu. Po wprowadzeniu składników aktywnych w głąb skóry, uruchamiają się naturalne procesy odnowy – drobne bruzdy i zmarszczki ulegają spłyceniu, nasila się produkcja elastyny i kolagenu, a cera zyskuje zdrowy wygląd.
Zabieg mezoterapii igłowej jest mało bolesny, ale dużo także zależy od gęstości preparatu, który wprowadzany jest pod skórę. Te preparaty, które mają bogatszą konsystencję wywołują niekiedy uczucie dyskomfortu – lekarz nakłada wówczas żel znieczulający. Po zakończonym zabiegu następuje rozmasowanie miejsc, w których robiono wkłucia. 

Czym różni się mezoterapia bezigłowa od igłowej?

Jak sama nazwa wskazuje – mezoterapia Warszawa bezigłowa jest zabiegiem znacznie mniej inwazyjnym, który nie powoduje przerwania powłok skóry. Do tego rodzaju zabiegu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które emituje prąd o wysokiej częstotliwości. To z kolei otwiera kanały hydrofilowe w skórze, a tym samym umożliwia znacznie lepsze wchłanianie się substancji aktywnych w jej głąb. Jedną z odmian mezoterapii bezigłowej jest sonoforeza, czyli zwiększanie przepuszczalności skóry za pomocą ultradźwięków. Zarówno sonoforeza, jak i tradycyjna mezoterapia bezigłowa są zabiegami bezbolesny, jednak nieco mniej efektywny niż mezoterapia wykonywana z użyciem igieł. Prawdą jest, że substancje zawarte w preparacie używanym do mezoterapii bezigłowej są znacznie lepiej wchłaniane przez skórę niż np. zwykły krem, nie docierają one jednak tak głęboko jak wstrzyknięte za pomocą igły.

Mezoterapia Warszawa – jakie korzyści przynosi?

Zabieg ten cieszy się bardzo dużą popularnością szczególnie wśród kobiet i zyskuje sobie coraz to większe grono wiernych fanów. Mezoterapia ma działanie liftingujące, odmładzające i regenerujące. Doskonale wpływa na poprawę wyglądu skóry danej części ciała, napięcie jej, nawilżenie oraz odżywienie. Zabieg mezoterapii wykonywany na różnych partiach ciała ma różną skuteczność oraz działanie. Niekiedy, zabieg ten wykorzystywany jest również jako zabieg wyszczuplający wspomagający rozbijanie podskórnych komórek tłuszczowych. Ponadto, mezoterapia Warszawa jest jedną z lepszych metod, która pobudza wzrost włosów.