Suknie ślubne – na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

Suknie ślubne - na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

Wybór sukni ślubnej to jedno z najtrudniejszych zadań, z jakimi musi zmierzyć się przyszła Panna Młoda. Liczba dostępnych fasonów, materiałów i modnych detali jest tak ogromna, że może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Entuzjazm związany z zakupem odpowiedniej kreacji często gaśnie podczas wizyty w salonie mody ślubnej.

Dlatego też najlepiej jest wybierać te, które udostępniają swoim klientom możliwość skonsultowania się z doświadczoną stylistką. Najbardziej renomowane sklepy nie pobierają opłat za porady tego typu. Większość pań przyznaje, że taki rodzaj wsparcia jest niezwykle cenny, ponieważ pozwala na dopasowanie najlepszego dla danej sylwetki kroju, koloru oraz materiału. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas przymiarek sukni ślubnych? Jakie są najmodniejsze trendy w 2019 roku? Czy klasyka zawsze jest dobrym pomysłem? To tylko jedne z wielu pytań, na jakie odpowiedzi poszukują kobiety podczas wizyty w salonie stylizacji ślubnych.

Klasyka czy ekstrawagancja?

Suknie ślubne występują w ogromnej liczbie wariantów. Niektóre odwołują się do nieśmiertelnych, klasycznych rozwiązań i zawsze stanowią bezpieczną propozycję. Inne są nieco bardziej ekstrawaganckie i mają zadatki do tego, by szokować. Istnieją także modele wydające się rodzajem równowagi pomiędzy każdym z opisanych fasonów. Pozostaje zatem podjęcie próby odpowiedzenia sobie na pytanie o to, jaki styl najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Ostateczna decyzja powinna być średnią wyciągniętą z tego, jak prezentujemy się w określonej stylizacji, poczucia komfortu podczas poruszania oraz spójności z pozostałymi elementami aranżacji sali weselnej. Chodzi o to, aby nie stawiać na modele typu princess i złotą biżuterię, jeśli motywem przewodnim wydarzenia jest polska wieś.

Suknie ślubne - na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?Klasyczne kroje najlepiej sprawdzą się podczas tradycyjnych przyjęć. Olśniewająca biel sukni ślubnej i elegancki granat garnituru Pana Młodego, z pewnością będą prezentowały się doskonale na tle jasnej sali weselnej, ozdobionej niebieskimi bieżnikami, białymi obrusami i kwiatami o pastelowych barwach. Całości powinna przygrywać orkiestra na żywo, podczas gdy wodzirej miałby angażować gości do wspólnej zabawy. W takich przypadkach dobrym wyborem okazują się sztywne gorsety i obszerne spódnice wykonane z modnego tiulu lub koronki. Panny Młode wolące kreacje dające nieco więcej swobody, będą z pewnością zachwycone stylizacjami w stylu boho. To połączenie zwiewności z elegancją może być wykorzystane zarówno podczas tradycyjnych wesel, jak i tych, gdzie motywem przewodnim jest klimat polskiej wsi. Sukienki boho dają ogromne pole do manewru, ponieważ są one dobrą bazą do wielu typów ubioru. Wszystko zależy od dobranych do nich dodatków.

Odważne kobiety pragnące oszałamiać swoich wyglądem zwykły stawiać na ekstrawagancję. Moda jest dziedziną, w której warto eksperymentować. W wielu przypadkach efekt takich działań jest wysoce satysfakcjonujący. Nowatorskie fasony sukni ślubnych wydają się połączeniem tradycji z kreacjami karnawałowymi. Obecne są w nich pióra, frędzle, falbany i koronki. Często wszystkie z wymienionych elementów zostają uwzględnione w jednej stylizacji. Niektórzy uznają taki styl za przesadzony i oskarżają projektantów o brak umiejętności zachowania porządku w ich dziełach. Zwolenniczki zaskakujących nowości są z kolei zachwycone tymi nieoczywistymi połączeniami. W końcu dzień ślubu z założenia ma być wyjątkowy i niepowtarzalny. Nie warto zatem rezygnować ze swoich marzeń nawet wtedy, gdy inni uważają je za fanaberie.

Eksponowanie atutów sylwetki w sukni ślubnej

Kobieta podczas ślubu i wesela ma być piękna. Każdy z atutów jej figury powinien zostać podkreślony, a ewentualne defekty ukryte. Panna Młoda ma czuć się wspaniale, komfortowo i wyjątkowo. To właśnie z tego powodu podczas przymiarek sukni ślubnych w salonie należy przetestować wszystkie z dostępnych fasonów. Dzięki takim działaniom zwiększymy swoje szanse na to, że ostateczna decyzja będzie w pełni przemyślana, świadoma i przede wszystkim satysfakcjonująca.

Najlepsze salony mody ślubnej zwykły zatrudniać stylistów. Ich obecność ma pomóc klientkom podczas zakupów. Liczba dostępnych modeli umożliwia każdemu znalezienie najlepszej propozycji dla siebie, ale w pierwszej fazie może powodować także dezorientację. Jeśli połączymy ją ze zmęczeniem spowodowanym organizacją ceremonii i wesela oraz ogólnym stresem, efekt z pewnością nie będzie zachwycający. W takich sytuacjach wsparcie profesjonalisty okazuje się bezcenne. Jego znajomość obecnych trendów oraz wiedza związana z dopasowaniem poszczególnych fasonów do konkretnych typów sylwetki jest nieoceniona.

Pamiętajmy, że nie każda kobieta będzie korzystnie prezentowała się w sukni z gorsetem, podobnie jak nie zawsze dobrym rozwiązaniem są suknie ślubne odcinające się pod linią biustu. Aby w tym wyjątkowym dniu wyglądać doskonale, warto wesprzeć się poradami przyjaciółek, mamy oraz osób pracujących w branży związanej z modą.