Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii są ważne. Wakacje na małym kontynencie – oto krótkie podsumowanie czasu spędzonego na Sardynii. Piękne wyspy Morza Śródziemnego to idealne miejsce na wakacje. Czy dla rodziny z dziećmi, czy na romantyczny wypad we dwoje. To na tej wyspie można znaleźć blisko siebie góry i piękne morza. Jednego dnia możesz leżeć na plaży, innego dnia możesz chodzić po górskich szlakach.

Północ czy południe?

To jedno z najważniejszych pytań, jakie należy sobie zadać, decydując się na podróż. Nie będziesz w stanie od razu zwiedzić całej wyspy, ale nie musisz się martwić. Będziecie mogli spokojnie rozważyć przyjazd po raz drugi.

Północna część wyspy jest przeznaczona głównie dla tych, którzy lubią spędzać czas na plaży. Będzie tu wielu. Jednym z nich jest Szmaragdowe Wybrzeże – turyści uwielbiają tu przyjeżdżać. Nie tylko dlatego, że plaża jest naprawdę długa. Całe miejsce uważane jest za jedno z najmodniejszych. Północna Sardynia jest podobno regionem wybieranym przez nieco zamożniejszych turystów.

Z kolei południowa część Sardynii jest bardziej odpowiednia dla osób lubiących aktywne wakacje, zwiedzających różne zabytki. Jest tu też wiele plaż, ale można też rozważyć wędrówki piesze. W okolicy znajduje się również Cagliari, stolica wyspy. Oprócz wielu zabytków można tu również znaleźć włoskie restauracje znane z serwowania lokalnej kuchni. Niedopuszczalne jest nie spróbowanie lokalnej kuchni na wyspie.

Osoby, które naprawdę chcą uciec od wielkomiejskiego tłumu (choć trudno go znaleźć na wyspie) powinny wybrać się do Nuoro. Tutaj znajduje się kolekcja Gennargent. Uwaga! Jest to niewielki obszar wyspy, który nie został przystosowany do dalszej obsługi turystów. Ale jeśli naprawdę chcesz zapomnieć o hałasie, nie martw się.

Bardzo ciepła wyspa

Sardinia Holidays Sardynia to właściwie wyspa położona pomiędzy Europą a Afryką. Należy w całości do Starego Świata. Widać tu jednak efekty tropikalnego powietrza. Najprawdopodobniej dlatego słońce jest tutaj tak częste. Mówi się, że w ciągu roku jest ponad 300 słonecznych dni. Jedno jest pewne – od maja do października temperatury rzadko spadają poniżej 25 stopni Celsjusza. Latem na niebie nie widać ani jednej chmury. Szacuje się, że słońce świeci tu z różną intensywnością przez 11 godzin. W takim przypadku należy wspomnieć, że należy zadbać o siebie, aby nie doznać udaru.

Sardynia to miejsce wyjątkowe, nie tylko pod względem plaż czy zabytków. Jest to również idealne miejsce do uprawiania windsurfingu czy kitesurfingu. Niezależnie od tego, czy ktoś ma już te umiejętności, czy nie – warto spróbować nowego wyzwania. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę południowe wybrzeże wyspy.
Sardynia to także świetne miejsce do uprawiania turystyki pieszej. Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie. Bo na tej wyspie naprawdę się nie nudzisz.

Królowa Morza Śródziemnego

Często można się przekonać, że jest to wyspa znana jako Królowa Morza Śródziemnego. Dziś go nie widać, ale w przeszłości zamieszkiwały go różne ludy. Już teraz widać wpływy różnych kultur: Lugurów, Sardenów i Kartagińczyków.

Wakacje na Sardynii
Wakacje na Sardynii

Wyspa, która jest dumna z błogosławieństwa bogów, co warto zobaczyć?
Pierwszym widokiem jest Cagliari, stolica wspomnianych wysp. Tutaj znajdziesz San Saturnino lub Santa Maria di Bonnaria z V wieku. Piękny budynek sakralny robi wrażenie na każdym – bez względu na wyznawaną wiarę. Torre dell’Elefante i Torre San Pancrazio to pozostałości dwóch wież, które niegdyś dominowały nad miastem. Nie możesz odmówić sobie spaceru po wielu małych uliczkach w mieście.

Alghero to drugie miasto, w którym można spotkać turystów. A to wszystko dzięki lotnisku, które również tutaj się znajduje. Odwiedzający będą zachwyceni lokalną starówką oraz pobliskimi ruinami. Niektórzy twierdzą, że jest to miasto podobne do hiszpańskiej Barcelony ze względu na swoją strukturę. W pobliżu miasta znajduje się słynna Jaskinia Neptuna, którą również warto odwiedzić. Polecamy klimatyczne noclegi na Sardynii.

Portia to bardzo małe miasteczko, ale jej piękne kolory z pewnością zadowolą każdego. To właśnie w tym małym miasteczku można znaleźć również piękny zamek i rzekę, która jest dumą miasta.

Orgosolo to idealne miejsce dla każdego, kto kocha freski. Jest ich tu wielu. Różne kształty i kolory. W przeszłości mówiono, że jest to miasto rządzone przez rabusiów i innych przestępców.

Jakie inne miasta powinny znaleźć się na liście? Prawie wszystko, co można znaleźć na całej wyspie, jest warte odwiedzenia.