Pranie pościeli hotelowej – jak utrzymać czystość w hotelu

Pranie pościeli hotelowej - jak utrzymać czystość w hotelu

Zastanawiasz się, czy zlecać zewnętrznym firmom usługi pralnicze? Poznaj kilka argumentów, które przekonują do wykonania tego kroku coraz więcej osób. Dowiedz się także, czym cechują się tego typu usługi. O co dbają eksperci? Jakie zadania są przez nich na co dzień realizowane?

Profesjonalne usługi pralnicze – czy warto się zdecydować?

Ogólnie osoby, które np. prowadzą własne hotele, pensjonaty itd. mają na tej płaszczyźnie dwie drogi do wyboru. W końcu można zdecydować się na samodzielne działanie w tym temacie. Niektóre hotele mają zatem własne pralnie. Dlaczego jednak pod wieloma względami nie jest to do końca dobra opcja? Wbrew temu, co niektórzy mogą sobie myśleć na ten temat, trzeba spełnić na początek naprawdę wiele formalności stricte technicznych. Założenie pralni w hotelu nie jest zatem proste. Trzeba spełnić wymagania odnoszące się np. do minimalnych wymiarów tego pomieszczenia itd. Chodzi jednak nie tylko o formalności. Do tego dochodzą duże koszty. Stałe oraz zmienne. Jakie są zaś największe wydatki? Samo wykończenie i urządzenie własnej pralni to niemały koszt. W końcu trzeba zatroszczyć się m.in. o właściwe materiały na ściany i podłogi, aby były one odporne i wytrzymałe. Należy oczywiście kupić agregaty chemiczne, magle, czy stoły do prasowania. Osobny koszt to zatrudnienie pracowników i regularne zakupy środków chemicznych, które muszą być systematycznie uzupełniane itd. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne usługi pralnicze wykonywane na co dzień przez zewnętrzne firmy. Dzięki temu można m.in. zaoszczędzić sporo czasu oraz także pieniędzy. Jeśli zaś wybierzesz doświadczone, posiadające dobre recenzje podmioty, to będziesz zadowolony z jakości wykonanych zadań. Warto wspomnieć także o innym aspekcie. Mianowicie pranie np. pościeli hotelowej, ręczników, odzieży pracowników itd. wcale nie jest takie proste. Wymagana jest tutaj duża wiedza (przede wszystkim praktyczna). Jeśli zatem nie masz odpowiednich kwalifikacji, to lepiej postawić na pomoc fachowców z zewnątrz.

Jak wygląda fachowe pranie pościeli hotelowej?

Wiele osób do końca nie wie, jak działają na tej płaszczyźnie eksperci. To wcale nie jest taki skomplikowany temat, jak może wydawać się na samym początku. Dla ekspertów nie jest to trudne, ponieważ m.in. posiadają dużo wiedzy (jest ona wymagana), a także nowoczesny sprzęt. Dodatkowo te osoby działają zgodnie z panującymi w polskim prawie przepisami. Kluczowe jest w ogóle zaplanowanie całego procesu. W pierwszej kolejności przedstawiciele profesjonalnych firm przyjeżdżają zaś do danego hotelu i odbierają rzeczy, które mają być wyprane. Istotne jest to, by potem dobrać odpowiednie środki chemiczne oraz zastosowane programy. Nowoczesne firmy mają m.in. wielofunkcyjne agregaty chemiczne. Dzięki temu łatwiej jest ustalić właściwe programy z optymalnymi temperaturami. Fachowcy starają się unikać jak ognia agresywnego czyszczenia na sucho. Warto dodać, że stosowane są nie tylko dobre proszki i płyny do prania. Używane są także wysokiej jakości np. wybielacze. W ten sposób pranie jest nie tylko bardzo efektywne. Dzięki dobrze zaplanowanej oraz przeprowadzonej czynności tego typu usuwane są nawet najtrudniejsze plamy. Poza tym wszystko odbywa się szybko i zarazem bezpiecznie dla tkanin. Na skutek tego pościel nie traci swojego pierwotnego koloru oraz cech użytkowych (np. materiał nie jest rozrywany w czasie prania) itd. Czym jeszcze cechują się profesjonalne usługi pralnicze? Stosowane są takie maszyny oraz akcesoria, które nie przesuszają prania. A to także wpływa na to, że pościel hotelowa zachowuje wszystkie swoje kluczowe cechy.

Inne usługi oferowane przez fachowców

Nowoczesne firmy posiadające pralnie przemysłowe starają się cały czas iść do przodu. Nie osiadają zatem na laurach. Ich usługi są generalnie nie tylko profesjonalne, ale także bardzo kompleksowe. O co chodzi? Możesz skorzystać nie tylko z samej tylko usługi prania. Fachowcy w cenie mają także np. transport. Przedstawiciele danej firmy są w stanie przyjechać w celu odebrania np. ręczników, czy pościeli hotelowej… Potem, po wykonaniu tego zadania, wracają już z czystymi, pachnącymi rzeczami. To jednak nie wszystko. Czym jeszcze zajmują się eksperci od tego właśnie tematu? To także suszenie oraz późniejsze prasowanie. Warto zaznaczyć, że eksperci mają nie tylko odpowiednie umiejętności, by zawodowo zajmować się tym właśnie zadaniem. Dodatkowo posiadają nowoczesne sprzęty (takie, jak np. magle elektryczne). To urządzenia pozwalające na szybkie i zarazem bardzo dokładne prasowanie. Potem wszystko jest oczywiście dokładnie składane. Tak, by nie było żadnych zagnieceń. Profesjonalne usługi polegają też na pieczołowitym zapakowaniu wypranych rzeczy i zabezpieczeniu. W takim celu, aby np. w czasie transportu pościel hotelowa się nie zabrudziła, nie zniszczyła itd. Tym bardziej warto zatem korzystać z takich profesjonalnych, nowoczesnych i jednocześnie kompleksowych usług.